SSS

Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Genel olarak sizin onayızla birlikte 5-15 iş günü içerisinde makalenizin düzenlemesi tamamlanmaktadır. Ancak aynı anda gelen benzer işler tarih sırasına göre işleme alındığından birkaç günlük gecikmeler yaşanabilir. 
Elbette. Hizmetlerimiz makalenizin dil, bilimsel içerik ve sunum açısından değerlendirilmesine yönelik çalışmalarla birlikte göndereceğiniz  dökümanlar doğrultusunda makale yazımını da kapsamaktadır.  Med-litera Tıbbi Yazım’da biz makalenizin konu hakkında sizin kendi bakış açınız ve düşüncelerinizi yansıttığını düşünüyor ve çalışmanızın arkasındaki yoğun araştırma sürecini takdir ediyoruz.  Bu nedenle editörlerimiz  düzenlemelerinde sizin bakış açınız ve fikirlerinizi olması gerektiği gibi yansıtmak  için üst düzey bir dikkatle çalışırlar.
Üzgünüz, ama hayır. Med-litera editörleri yalnızca Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye çeviri hizmeti sağlamaktadırlar.
Evet, ancak bunu önermiyoruz. Editörlerimiz makalenizin düzenlemesini en doğru biçimde yapmak için titizlikle çalışmalarına rağmen, yapılan düzenlemeleri kontrol edip onaylamanız daha sağlıklı olacaktır.
Kelime sayısı editörümüzün okuyacağı toplam kelime sayısıdır. Eğer düzenleme yapılmasını istemediğiniz bölümler varsa bunları göndermeden önce makalenizin içinden çıkarmanız daha iyi olacaktır.
Med-litera etik ilkelere ve gizlilik prensibine uygun olarak vermektedir. Her bir çalışma başlamadan önce teklif mektubu ile birlikte tarafımızdan imzalanmış bir gizlilik anlaşması da tarafınıza iletilmektedir. Böylelikle Med-litera’ya ilettiğiniz dokümanlar ve bilgiler 3. kişiler ile kesinlik ile paylaşılmamaktadır.
Med-litera sadece sağlık araştırmaları alanında uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu sebeple sadece tıp alanında çalışmaktayız. İstatistikçilerimiz ve tıbbi yazarlarımız sadece bu alanda uzmanlaşmışlardır.
Çalışmanız, talepleriniz çerçevesinde tıp doktoru, tıbbi yazarlar, istatistik uzmanları, grafik tasarımcılar tarafından düzenlemelere tabi tutulur. Ayrıca her çalışma kontrol ekibimiz tarafından kontrolden geçer. Dolayısıyla, çalışmayı kusursuzlaştırma çabasıyla farklı uzmanların farklı aşamalarda sürece dahil olması sürenin uzamasına neden olur. 
Talepleriniz doğrultusunda çalışmanız gözden geçirilmekte ve talep türüne uygun çeşitli kriterlere tabi tutulmaktadır (Örn: Çeviri hizmetleri için Boşluksuz Karakter Sayısı-BKS, hakem eleştirilerinin kapsamı). Çalışmanızın zorluk derecesi ve muhtemel süresi de belirlendikten sonra ücret teklifi onayınıza sunulmakta ve onay vermeniz durumunda çalışmaya başlanmaktadır.

 

EFT, havale veya kredi kartıyla taksit ile ödeme yapabilirsiniz.

 

Kredi kartı ile ödeme yapabilmek için menünün üst tarafında bulunan e-ödeme menüsünden ödemeyi yapabilirsiniz. Size iletilen tutarı bu bölüme girerek ödemeyi peşin veya bankanızın taksit sayısına göre yapabilirsiniz.
Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda, ödeme sağlayıcı ortağımız Payfull ortağı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Kredi kartınızda “Param” olarak ekstrede görüntülenecektir.

 

Editörlerimiz, makalenizin dil, içerik ve sunum yönünden hatasız olmasını sağlasalar da yayınlanmasını garanti edemeyiz. Ancak makalenizin içeriğine uygun yayınları sizin için araştırıp, size sunabiliriz.
Makaleniz üzerinde tıp doktorları, tıbbi yazım üzerinde uzmanlaşmış tıbbı yazarlar, ana dili İngilizce olan editörler ve grafik tasarımcılar çalışmaktadır.  
Gizlilik kurallarımız gereği destek verdiğimiz araştırmaları, araştırıcı hekimler dışında başka bir taraf ile paylaşmıyoruz. Ancak hizmet verdiğimiz makalelerin hangi dergilerde yayınlandığı bilgilerine sitemizeden ulaşabilirsiniz.
İstatistik analizini yapan ekibimiz bu alanda uzmanlaşmış ve yılların tecrübesine sahip biyoistatistik uzmanlarından oluşmaktadır. Biyoistatistik uzmanlarına, ekibimizde bulunan tıp doktarı destek olmaktadır.
İhtiyaç duyulması halinde uzmanımız sizinle irtibat kurmaktadırlar. Ancak iş planlarına ve süre kısıtlamalarına uyma yükümlülükleri nedeniyle vakitlerini en etkin şekilde kullanmaları gerekmektedir.